kurtki damskie

Najlepsze kurtki damskie – gdzie je znajdziesz?

Kiedy wielkimi krokami zbliża się jesień, a wraz z nią deszczowe i chłodne dni, wszyscy wyciągamy z szafy nasze ciepłe ubrania i okrycia wierzchnie. Jeżeli właśnie planujesz zakup nowej kurtki, na pewno zastanawiasz się, jaki model będzie najlepszy. Być może masz już coś na oku w sklepie internetowym lub stacjonarnym. Chcesz wybrać to, co przetrwa więcej niż jeden sezon.

Jaką długość kurtki wybrać?

kurtki damskie

Jaka powinna być wygodna kurtka damska? Nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi, bowiem wiele zależy od tego, co lubisz. Niektóre panie lepiej czują się w wąskich dobrze dopasowanych płaszczach, a inne wolą luźne modele kurtek, które zapewnią wygodę i nie krępują ruchów. Wybierając kurtki damskie, przede wszystkim zwracamy uwagę na wypełnienie.

Bardzo dobre właściwości ma puch i pierze, które doskonale ogrzewają ciało i nie pozwalają nam zmarznąć. Zazwyczaj modele kurtek z takim wypełnieniem są droższe, ale wiele osób przyznaje, że komfort zimą jest wart wyższej ceny. Wypełnienie syntetyczne również ma swoje zalety, jest bardzo lekkie i może być dobrą alternatywą. Większość kurtek dostępnych na rynku to właśnie wypełnienia syntetyczne, które również mają dobre właściwości.

Na początku określ, jaka długość kurtki będzie najlepsza. Dłuższy wariant oczywiście zapewni ciepło i ochroni więcej ciała przed zimnem, ale kurtki krótsze mogą sprawdzać się dobrze jeśli sporo czasu spędzasz za kierownicą i potrzebujesz wygody.

Kurtka damska na zimę i jesień – jaki kolor wybrać?

W sklepach internetowych jest ogromny wybór. Na pewno zastanawiasz się też, jaki kolor będzie najlepszy. Często wybieramy to, co klasyczne i neutralne. Beże, szarości, czerń, granat to kolory, które zawsze są na czasie, ale warto powiedzieć też o bardziej wyrazistych barwach, które pozwolą nam się wyróżnić i wprowadzić nieco koloru do pochmurnych zimowych dni.

Kiedy brakuje słońca, wszyscy potrzebujemy radosnych bodźców. Dlatego warto się zastanowić czy kolorowa kurtka nie byłaby dobrym zakupem. Zazwyczaj mamy dwie, trzy kurtki na zimę i chodzimy w nich zamiennie w zależności od temperatury za oknem. Jedna kurtka może być bardzo ciepła, a pozostałe trochę lżejsze. Być może kiedy przeglądasz kurtki damskie w sklepie, nie do końca wiesz, na co się zdecydować, bo nie masz konkretnej koncepcji. To zrozumiałe, że nie zawsze wiemy, co kupić, zwłaszcza że jest tyle modeli, że naprawdę łatwo się pogubić. Ciesz się jednak zimowymi zakupami, które mogą sprawiać sporo frajdy. Zadbaj o taką garderobę, która nie pozwoli ci zmarznąć.