patagonia czapka z daszkiem

Modne i stylowe nakrycia głowy

Czy Patagonia czapka z daszkiem to dobra propozycja do noszenia? Oczywiście, że tak. Nie tylko, jeżeli na dworze ma się do czynienia z nieprzyjemną pogodą, ale również w słoneczny dzień. W szczególności, jeżeli w ciągu dnia ma się do czynienia z silnym promieniowaniem słonecznym, dzięki czemu będzie można ochronić się przed udarem słonecznym.

Jak wybrać czapkę z daszkiem?

patagonia czapka z daszkiem

Niby jest to rzecz łatwa, ale jak się spojrzy na wiele stylizacji na ulicach, na pierwszy rzut oka widać modowy faux pass. Głównym wyznacznikiem powinna być noszona przez człowieka stylizacja. Warto spojrzeć, jaki motyw przewodni króluje w szafie. Może jest to jakaś grafika, np. w groszki, w jodełkę? A może modny motyw, który aktualnie jest na czasie? Jeżeli w garderobie nie ma jednego, spójnego elementu, warto bazować na uniwersalnych kolorach – czerni i bieli – jakie można praktycznie dopasować do każdej stylizacji.

Fason czapki z daszkiem

Patagonia czapka z daszkiem to modna i ciekawa propozycja, ale warto zwrócić także uwagę na dopasowanie fasonu. Dla kobiet i mężczyzn, którzy są wysocy, nie pasują czapki, które są w stanie dodać dodatkowych kilka cm do wysokości. Osoby o szerokiej twarzy nie powinni wybierać czapek, jakie mają szeroki daszek. Jeżeli ktoś ma okrągłą twarz, to powinien postawić na czapkę z wysoką podstawą. Niskie osoby powinny wybierać czapki z krótkim daszkiem. Zbyt długie daszki będą odbierać cm we wzroście – czego lepiej unikać, aby móc każdego dnia prezentować się w odpowiedni sposób na ulicy.