męska kurtka Sand Drift

Kurtki wiosenne męskie – popularne rodzaje

Nadchodząca wielkimi krokami wiosna wymaga uzupełnienia szafy i zakupienia nowej kurtki. Warto więc wiedzieć, czym się powinna charakteryzować kurtka wiosenna męska, aby była estetyczna, lecz również praktyczna. Nie da się ukryć, że najważniejszą sprawą jest to, jakiego będzie ona rodzaju.

Skórzane kurtki wiosenne męskie

Jeśli chce się mieć typowo klasyczną i ponadczasową wiosenną kurtkę męską to bezapelacyjnie należy zdecydować się na model skórzany. Taka kurtka znana jest od wielu lat i co najciekawsze, zupełnie nie wychodzi z mody. Jej ogromną zaletą jest to, że pasuje do wielu stylizacji, nie tylko tych eleganckich, lecz również luźnych, a nawet sportowych.

Jakie są natomiast minusy takiej kurtki? Nie da się ukryć, że w chwili, gdy zrobi się nieco cieplej, może być w niej za gorąco, co powodować będzie pocenie się. Dodatkowym minusem jest to, że najczęściej takie kurtki sprzedawane są w wersji czarnej. Znalezienie innego koloru takiej kurtki może być niekiedy utrudnione.

Kurtka męska wiosenna typu wiatrówka

Oczywiście kurtka męska wiosenna to nie tylko modele skórzane. Innego typu bardzo ciekawym pomysłem jest wybranie modelu typu wiatrówka. Czym się taka kurtka charakteryzuje?

kurtka wiosenna męska czarna Preorder.pl

Wiatrówka to model zdecydowanie luźniejszy, który sprawdza się przede wszystkim do ochrony przed wiatrem. Jego minusem jest to, że nie prezentuje się tak elegancko, jak modele skórzane, a także niezbyt dobrze chroni przed zimnem, dlatego też w zimniejsze wiosenne wieczory zalecane są nieco cieplejsze modele.