sukienki do pracy

Kiedy poszukujesz odpowiedniej sukienki do pracy.

Prawdopodobnie każda kobieta przed wyjściem do pracy rozważa co ubrać. Dopasowanie odpowiedniego stroju zależ od samego miejsca pracy i pracodawcy, który stawia wytyczne dotyczące ubioru. Moda od wielu lat cechuje się dużą dynamiką zmian, jednak reguły stylizujące garderobę do pracy pozostają zdecydowanie sztywniejsze. By wypaść stosownie, należy uwzględnić kilka niezmiennych zasad, które ułatwią wybór i usprawnią przygotowania. Tak więc to miejsce pracy stawia przed pracownikiem wymogi, które bywają w zależności od charakteru tej pracy sztywne bardziej lub mniej.

Pamiętajmy, że sukienka do pracy buduje wizerunek.

Fakt, że moda korporacyjna czy firmowa jest nie do wyobrażenia bez sukienek, jest oczywistym zapewne dla każdej kobiety. Doskonale uszyte sukienki jak i pozostałe uzupełnienia stylizacji to główna propozycja w biurowym „dress codzie”. Czym charakteryzuje się samo pojęcie dress codu ? To taki kod ubraniowy w dosłowny przekazie. To wytyczne i zasad, jakie należy przestrzegać, dobierając ubrania na czas realizacji obowiązków służbowych.

Dlaczego najczęściej nosimy sukienki ?

 Wielu z nas strój do pracy może kojarzyć się z czymś nudnym, sztywny, nie zupełnie musi tak być. Sukienka to idealny ubiór do pracy. To podstawowe wyposażenie damskiej garderoby, które będąc odpowiednio wykrojone i dostosowane nie tylko dobrze wyeksponuje sylwetkę,. Perfekcyjnie przygotowana odzież podkreśli nasz profesjonalizm i odpowiedzialność w miejscu pracy. Wyposażenie szafy w sukienki do pracy oferuje mnóstwo zalet:

  • są praktyczne, łatwe w noszeniu zarówno rano jak i po pracy
  • dopasowane do każdego typu sylwetki
  • sprawiają, że czujemy się kobieco, a zarazem profesjonalnie
  • podkreślają pozycje i stanowisko, nosząc tę garderobę, pamiętamy o prostych plecach i odpowiednim siadaniu

Sukienka wybrana do pracy powinna cechować się przyjętymi ogólnymi wskazówkami. Przede wszystkim odpowiednio dopasowana do posiadanego typu sylwetki. Niezawodność i klasyk to sukienka ołówkowa, popularny i pewny fason dla większości pań. Ważne jest też dobranie koloru, tutaj najlepiej stawiać na propozycje w stonowanych barwach. Uniwersalne granat czy czerń, ale też szarości, brązy, czy tajemnicza butelkowa zieleń. Rażące kolory i duże wzory zachowajmy na inne wyjścia. Pilnujmy, by sukienka posiadała odpowiednią długość, raczej nie mini, która będzie ograniczała ruchy, na swobodę pozwoli długość sięgająca kolana.

sukienki do pracy

Rozróżniając typy damskiej sylwetki,  możemy dobrać odpowiednio:

  • typ jabłko, sukienka o fasonie trapezowym, oversize, które to zatuszują problem z talią
  • typ gruszka o szerszych biodrach, polecane są sukienki  z zaznaczoną talią i wycięciem pod szyją w literę V
  • typ klepsydra, właścicielki takiej budowy mają chyba najprościej, pięknie sprawdzają się sukienki z przylegającą górą i zaznaczoną talią. 

Aby nieco ożywić klasykę sukienki do pracy, możemy wypróbować delikatną falbankę, zakładki, czy kieszonki, by nie tylko pozytywnie wyglądać, ale i tak się czuć. Pamiętając jeszcze tylko o odpowiednich dodatkach, pewnie idziemy do pracy. Poza krojem i fasonem stawiamy na dobór dobrej jakości tkanin. Cena w takim zakupie nie może być wyznacznikiem, gdyż dobry materiał nie będzie należał do najtańszych.