Dlaczego warto nosić zimową czapkę?

Już wiele lat temu czapki zimowe, szaliki czy ciepłe rękawice zaczęły nieco odchodzić w zapomnienie. Producenci odzieży stworzonej z myślą o mroźniejszych miesiącach prześcigają się w projektowaniu elementów garderoby dobrze izolujących ciepło, jednak sprawiających wrażenie lekkich, „niegrubych”. Największy problem jednak występuje, jeśli chodzi o czapkę; statystyki pokazują, że jest to najbardziej znienawidzona część zimowej garderoby. Inne statystyki z kolei udowadniają, iż niewygodna i czasem wręcz nieestetyczna czapka jest niemal niezbędna podczas spaceru w czasie chłodu i mrozu!

Read More

Jaką czapkę wybrać na zimę?

Nie ma co ukrywać, czapka na zimę to rzecz obowiązkowa. Czasem wystarczy chwila nieuwagi, aby nas przewiało i w zasadzie nieszczęście jest gotowe. Warto zatem szczególnie w tym okresie troszczyć się o swoją głowę, a konkretniej mówiąc, o to co na nią zakładamy. Nie można zapominać o osobach chorujących na zatoki, dla których czapka jest wręcz nakazem. Chodząc po ulicach można zauważyć wiele osób, które chodzą w różnego rodzaju czapkach. Postanowiliśmy sprawdzić jakie czapki najczęściej można znaleźć na rynku.

Read More

Plecaki Fjällräven Kanken – minimalistyczny design, który skrada serca!

Plecaki Fjällräven Kanken podbiły serca milionów ludzi na całym świecie! Minimalistyczny design i logo z liskiem stały się jednym z najbardziej pożądanych modeli plecaków na świecie. Wersja z premiery w 1978 roku nie różni się zbytnio od aktualnej – tak prosty design pokochały dzieci i dorośli, dzięki czemu chętniej rezygnowali z noszenia toreb, a plecak wrócił do łask. Åke Nordina to twórca tego fenomenu – co jeszcze stoi za sukcesem Kanken’ów i jaki warto kupić?

Read More

Dlaczego warto nosić czapkę z daszkiem

Szczególnie lato jest okresem, w którym szukamy ucieczki przed wszędzie znajdującym się słońcem. Jedni wolą ukrywać się w domu, a inni starają się chronić swoją głowę poprzez noszenie czapki z daszkiem. Niestety, trzeba sobie powiedzieć, że jest wręcz niemożliwa ucieczka przed słońcem, ale właśnie ten oto rodzaj czapki pozwala ją w pewnym stopniu ochronić. Czy jest to dobre rozwiązanie? Jakie są jej zalety? Postanowiliśmy to sprawdzić i zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem.

Read More