czapka zimowa męska

Eleganckie Rozwiązania na Mroźne Dni

Moda na Czapki Zimowe Męskie

Historia mody męskiej nieodłącznie związana jest z rozwojem czapek zimowych. Jak zmieniały się trendy na przestrzeni lat? Od klasycznych wełnianych modeli po nowoczesne propozycje – odkryj ewolucję męskich czapek, które stały się nie tylko ochroną przed zimnem, ale również ważnym elementem stylizacji.

Read More

longboard

Longboard – co to jest i dla kogo?

Longboard – czym tak właściwie jest?

Longboard to deska o długości od 68 cm do 150 cm. Jego charakterystyczna konstrukcja pozwala na rozwijanie dużych prędkości, osiągając rekordowe prędkości prawie 150 km/h. W rezultacie jest coraz chętniej używany nie tylko do przejażdżek rekreacyjnych, ale także jako środek transportu w obszarach miejskich.

Historia longboardingu sięga lat pięćdziesiątych XX wieku. Deska tego typu przypominać może deskę surfingową, ponieważ amerykańscy surferzy używali jej do treningów poza sezonem i siłą rzeczy musiała być podobno do wspomnianej deski surfingowej. Jaka jest różnica pomiędzy longboardem, a deskorolką Po pierwsze, longboard jest dłuższy niż deskorolka, a jego wyjątkowy bulwiasty kształt i duże, miękkie koła zapewniają stabilną i bardzo wygodną jazdę po mieście i po wzniesieniach. 

Dla kogo przeznaczony jest longboard?

Longboarding jest szczególnie polecany dla początkujących. Dzięki swojej konstrukcji deska właściwie amortyzuje wstrząsy i wibracje, poprawiając równowagę oraz stabilność podczas jazdy. Longboard pokochają również fani długich dystansów i szybkiej jazdy. Zawrotna prędkość i całkiem spory komfort, to właśnie oferuje longboard, która pozwala przejechać przez miasto bez samochodu.

Entuzjaści longboardu (dostępnego do kupienia tutaj) mają nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o to, gdzie jeździć. Ta deska jest idealna do poruszania się po mieście i okazała się wspaniałą alternatywą dla samochodów, autobusów miejskich lub rowerów. Jeśli ktoś ma zamiar spróbować swoich sił w bardziej zaawansowanych technikach jazdy, należy poszukać mniej uczęszczanych skateparków oraz wzgórz, gdzie można poćwiczyć swoje sztuczki. Longboardy dają dużo swobody, a miłośnicy sportowych wyzwań będą zachwyceni.