Jakie są najpopularniejsze rodzaje wiosennych kurtek męskich?

Jeżeli chodzi o wiosenne kurtki to mężczyźni mają naprawdę szerokie pole do popisu. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, które modele kurtek są naprawdę warte zakupu i na co zwracać szczególną uwagę przy ich wyborze.

Popularne wiatrówki

Od kilku sezonów bardzo dobrze radzą sobie kurtki wiosenne wiatrówki, które idealnie sprawdzą się również latem. Ich największą zaletą jest to, że są bardzo lekkie i poręczne, dlatego też warto zabrać je na wycieczkę.

Kurtki softshell

Nowością na rynku są kurtki wiosenne męskie softshell, które są najlepszym wyborem dla sportowców. Kurtki tego typu można założyć również na nieco dłuższe spacery albo do roweru. Softshell to kurtki o dość lekkiej budowie, które są ciepłe i wielofunkcyjne. Warto poszukać przede wszystkim modeli z membrany, które mogą pochwalić się doskonałymi właściwościami termoaktywnymi i termicznymi.

Kurtki parki

Parki męskie z praktycznego punktu widzenia są kurtkami całorocznymi, dlatego też nie może zabraknąć ich w męskiej garderobie. Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej kurtki wiosenne męskie parki w wariantach ocieplanych i nieocieplanych. Jeżeli chodzi o wiosenne modele, to warto postawić przede wszystkim na kurtki o wyższej wodoodporności, które są o wiele lżejsze i cieńsze niż klasyczne modele ocieplane. Parka doskonale sprawdzi się wiosną ponieważ posiada bardzo ciekawy fason z przedłużonym tyłem. Godne uwagi są parki z funkcjonalnym kapturem.