zimowa stylizacja z kurtką i szalikiem

Jaki kupić szalik do płaszcza?

Wraz z nadejściem jesieni z szafy wyciągamy czapki, szaliki i rękawiczki. Z lekkiej odzieży wierzchniej przerzucamy się na płaszcze i grubsze kurtki. Natomiast wiele kobiet ma problem z odpowiednim dobraniem szalika do płaszcza.

Jaki wybrać kolor szalika

Szaliki damskie można kupić w wielu kolorach i wzorach – zobacz szaliki damskie tutaj. Problemem może być dopasowanie wzoru szala do fasonu i koloru płaszcza. Obecnie bardzo modne są camelowe płaszcze. Szale damskie, które będą pasować do tego koloru to biel, beż lub delikatne pastele. Jeżeli chcemy się nieco wyróżnić to można postawić na wzór w kratę lub modną panterkę.

Do jasnych płaszczy należy unikać ciemnych szalików. Natomiast jeżeli mamy płaszcze w kolorze czarnym lub szarym to szal również powinien być w chłodnych i stonowanych barwach. Wiele kobiet uwielbia płaszcze w kratę. Przy takim płaszczu damski szalik ma być już tylko dodatkiem, więc sprawdzi się stonowany kolor lub dobrany pod kolor okrycia.

Jak wiązać damski szalik

Metod wiązania szalików jest wiele. Dlatego najlepiej stanąć przed lustrem i popróbować, które wiązanie będzie dla nas najlepsze i w których będziemy się najlepiej czuć. Płaszcze, które są zapinane pod szyje dobrze będą wyglądać z szalikiem luźno zarzuconym na szyję. Popularne jest wiązanie szalika na pętelkę, które pasuje do większości płaszczy. Dużo kobiet lubi też wiązać szal w tzw. węzeł paryski. Takie wiązanie dobrze wygląda, a dodatkowo szal również spełnia swoją funkcję grzewczą. W tym stylu można także wiązać cienkie apaszki.