sukienki koktajlowe

Jaką torebkę wybrać do sukienki koktajlowej?

Sukienka koktajlowa to klasyka kobiecej mody. Tego rodzaju stylizacja zawsze prezentuje się elegancko i nadaje się na wiele różnych okazji. Oczywiście sama sukienka to nie wszystko, a odpowiednio dobrane dodatki pozostają równie ważne!

Dodatki do sukienki koktajlowej

sukienki koktajlowe

Sukienki koktajlowe zakłada się na specjalne okazje, więc całej stylizacji często towarzyszy specjalnie ułożona fryzura. Upięte włosy odsłaniają szyję oraz płatki uszu, dzięki czemu można zaprezentować światu dobraną do danej kreacji biżuterię. Nie należy jednak przesadzać z jej ilością! Do sukienki koktajlowej należy również dobrać odpowiednie buty oraz torebkę.

Unikaj torebek na ramię

Torebka przewieszona przez ramię do sukienki koktajlowej to największa modowa katastrofa, której na szczęście można uniknąć. Do eleganckich kreacji zawsze dobiera się torebki noszone w dłoni. Oczywiście tego rodzaju dodatki powinny należycie się prezentować. Modne kobiety wybierają przede wszystkim torebki satynowe, lakierowane, przyozdobione cekinami lub te z prawdziwej skóry.

Jak dopasować torebkę do sukienki

Torebka wcale nie musi odpowiadać kolorem kreacji, moda jest nieco bardziej złożona. Zamiast tego najłatwiej będzie dopasować torebkę do koloru butów. Dzięki temu uda się osiągnąć podstawowy balans w kreacji. Bardziej zaawansowanym zabiegiem będzie wybór barwy dopełniającej. Do tego celu wystarczy zapoznać się z kołem kolorów. Każda barwa ma swoje przeciwieństwo, z którym wchodzi w największy kontrast.