kardigan

Jak wybrać kardigan?

Z pewnością kardigan możemy określić jako najbardziej uniwersalną częścią garderoby. Swoje zastosowanie znajduje głównie w okresie jesienno-zimowym. Dodatkowo czasami można go ubrać wiosną oraz w chłodniejsze lato. Pomimo że jest to bardzo ważna rzecz w szafie, to nie wiele osób ma pojęcie, na co zwrócić uwagę, aby zakupiony kardigan pasował do naszej sylwetki

Jaki kardigan do sukienki oraz spódnic?

Najlepszym swetrem uzupełniającym naszą stylizację w przypadku sukienek i spódnic, będzie ten sięgający aż do pasa. Jest to idealnie rozwiązanie, bo nie „przytłoczymy” swojej sylwetki, tylko odsłonimy biodra wraz z podkreśleniem talii. Następną propozycją będzie kardigan kończący się w połowie uda/ w okolicach kolana. Najlepiej jest, kiedy zarówno długość swetra, jak i sukienki będzie spójna, wówczas będzie to wyglądać niczym dobrze skrojony płaszczyk. Taka stylizacja będzie pasować prawie do każdej sylwetki.

Jaki kardigan do spodni?

Podobnie jak w przykładzie powyżej do eleganckich spodni dobiera się sweter kończący się w okolicach pasa. Wersje długie sprawdzą się, jedynie w przypadku stylizacji codziennych bądź domowych. 

Jakie dodatki do kardigana?

Szczególnie w okresie jesienno-zimowym sprawdza się obszerny szal albo jedwabna apaszka, które idealnie uzupełnią całą stylizację. Kiedy mamy kardigan w naturalnym kolorze, wówczas możemy dobrać do tego apaszkę w kontrastującym kolorze. Jeśli sweter ma niecodzienny i żywy kolor, sięgnijmy po stonowane apaszki. Do kardiganu wręcz wspaniale pasuje delikatna biżuteria.