trampki damskie

Jak pomalować trampki damskie?

Materiałowe trampki to buty wręcz idealne do malowania – szczególnie modele z miękkich tkanin, bez ozdób. Pomalować można nie tylko tenisówki stare czy wyblakłe. Można też na nowych modelach wyczarować niecodzienne ozdoby, by trampki damskie stały się unikatowe i wyjątkowe. Jak się do tego zabrać?

Kiedy pomalować trampki damskie?

Wbrew pozorom nie tylko stare tenisówki wymagają przemalowania, by można było jeszcze w nich chodzić. Pomalować można również nowe trampki damskie, które nawet nigdy nie były noszone. Wiele osób nawet specjalnie kupuje modele białe, bez żadnych ozdób, by własnoręcznie stworzyć buty według swoich indywidualnych potrzeb.

Malowanie trampek damskich to doskonała okazja na uwolnienie swojej kreatywności i stworzenie unikalnej pary butów. Można między innymi zmienić ich kolor lub namalować jedynie elementy dekoracyjne. Takie tenisówki można przykładowo wzbogacić delikatnymi kwiatami, abstrakcyjnymi wzorami czy zabawnymi rysunkami.

trampki damskie

W jaki sposób malować trampki damskie?

Przed przystąpieniem do malowania butów, warto je wyprać i wysuszyć. Trzeba też usunąć z nich sznurówki, by nie pobrudziły się i nie przeszkadzały podczas malowania. Sznurki również można przebarwić, ale lepiej zrobić to osobno. Gumowe brzegi w trampkach damskich można zabezpieczyć, ale nie jest to koniecznie – wystarczy uważać podczas malowania.

Do przemalowania butów potrzebne będą farby do tkanin w wybranym kolorze, kubek z wodą i pędzelki o różnych grubościach. Trampki damskie maluje się podobnie, jak na kartce papieru. Przebarwioną powierzchnie koniecznie trzeba na końcu utrwalić z pomocą gorącego powietrza z suszarki. W przeciwnym razie farba może się rozpłynąć przykładowo z powodu deszczu. Warto pamiętać, że trampki damskie można też z powodzeniem pomalować specjalnymi markerami.