Jak dopasować krój sukienki do figury?

Wybór odpowiedniej sukienki w której każda kobieta będzie czuła się komfortowo i atrakcyjnie jest sporym wyzwaniem. Dotyczy to zarówno sukienek na co dzień jak i kreacji na spotkania towarzyskie, wesela oraz imprezy firmowe. Podstawowym kryterium przy wyborze powinno być dobranie kroju stroju do swojego typu figury.

Sylwetka typu jabłko

Kobieta posiadająca spory, pełny biust , szczupłe nogi oraz większy brzuszek powinna postawić na sukienki które są odcinane tuż pod biustem. W tym przypadku, ważne jest aby ukryć wystający brzuszek i podkreślić zgrabne nogi. Świetnym rozwiązaniem są także sukienki w kształcie litery V. Dla tej figury poleca się długość kończącą się w okolicach kolana.

Sukienka dla gruszki

Gruszka posiada szersze biodra oraz masywne uda. Może poszczycić się wąską talią oraz delikatnymi ramionami. Ten typ figury doskonale wygląda w sukienkach trapezowych, które maskują szersze biodra. Dobrze, jeśli sukienka trapezowa jest wiązana w talii oraz posiada ozdoby przyciągające wzrok w okolicach ramion i biustu. Świetnie sprawdzą się też sukienki typu hiszpanka oraz posiadające falbanki przy dekolcie. Modnym i ciekawym strojem będzie sukienka trapezowa składająca się z dwóch przeciwstawnych kolorów np. czarnym na dole oraz białym na górze.

Jaka sukienka dla klepsydry?

Kobieta posiadająca figurę klepsydry może zdecydować się na praktycznie każdy krój sukienki. Odradza się jedynie sukienek które będą zbyt wyzywające, co w połączeniu z bardzo kobiecymi kształtami może powodować zakłopotanie i być źle odbierane. Tu doskonale sprawdzą się wszelkie sukienki trapezowe, w kształcie litery A oraz sukienki maxi.