ładna marynarka damska

Jak dobrać odpowiednią marynarkę

Przez jakiś czas zapomniane kobiece marynarki oraz żakiety od kilku sezonów ponownie zaczynają wracać do łask. Przed zakupem warto sprawdzić jak odpowiednio dobrać marynarkę lub żakiet do typu figury.

Marynarka odpowiednia do szerokich bioder

ładna marynarka damska

Gruszka, czyli figura, która charakteryzuje się szerokimi biodrami, wąskimi ramionami oraz zazwyczaj wąską talią. Marynarki damskie idealne dla takiej figury, to te sięgające do bioder z usztywnianego materiału oraz te posiadające wcięcie w talii. Marynarki oraz żakiety z marszczeniami materiału w okolicach ramion optyczne zmniejszać będą kontrastu pomiędzy wąskimi ramionami a szerokimi biodrami. Dzięki temu zabiegowi cała sylwetka powinna stać się bardziej proporcjonalna.

Odpowiedni wybór dla chłopięcej sylwetki

Chłopięca sylwetka- inaczej nazywana papryką. Nie ma wyraźnie zaznaczonych ani bioder ani biustu, co wiąże się również z brakiem wcięcia w talii. Przy takiej sylwetce warto postawić na żakiety damskie z baskinką lub model zapinany na jeden guzik. Zabiegi takie tworzyć będą optyczne złudzenie wcięcia w talii. Aby zaokrąglić biodra, warto wybrać dłuższy żakiet lub marynarkę rozszerzaną po bokach.

Model marynarki dla kobiety o figurze jabłka

Figura jabłka charakteryzuje się przede wszystkim nieco zaokrąglonym brzuchem oraz przeważnie szczupłymi nogami. Dobierając marynarkę do takiej figury trzeba przede wszystkim skupić się na zamaskowaniu zaokrąglonego brzucha. Dobrze sprawdzają się w takim przypadku marynarki pozbawione guzików. Warto postawić również na modele rozkloszowane oraz krótkie marynarki. Jeśli szukasz oferty znajdziesz ją na https://yups.pl/marynarka.