Idealnie dopasowana kurtka zimowa Nike – cenne wskazówki

Modna i stylowa kurtka zimowa Nike powinna być idealnie dopasowana do naszej figury. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że nie może być zbyt obcisła, ani zbyt luźna. Aby podkreślić walory swojej figury i ukryć wszelkie niedoskonałości kurtkę zimową należy dopasować do konkretnej sylwetki.

Jak dopasować kurtkę zimową?

Dla osób o figurze klepsydry najlepszym wyborem będzie kurtka zimowa Nike z charakterystycznym wcięciem w talii. Dobrym pomysłem jest także rozejrzenie się za modelami z paskiem. Z dodatku tego powinny zrezygnować jednak niższe panie. Dla figury jabłko zarezerwowane są z kolei kurtki bez zarysowania w talii, które pozbawione są ozdób. Niestety nawet stosunkowo niewielkie ozdoby, mogą znacząco poszerzyć sylwetkę. Dla kobiet z drobnymi ramionami i niewielkim biustem najlepszym wyborem są lekko rozszerzone kurtki, które posiadają ozdoby przede wszystkim na górze okrycia. Dobrym pomysłem jest na przykład kurtka zimowa Nike z futrzanym kołnierzem.

Jaki materiał wybrać?

Wybór materiału w dużej mierze zależy od indywidualnych preferencji każdej kobiety. W ostatnim czasie bardzo modna jest nie tylko wełna, ale również tweed. Materiały te są dość sztywne, ciepłe i wytrzymałe. Ciekawą propozycją mogą okazać się także poliestrowe kurtki zimowe, które posiadają rewelacyjne wypełnienie z puchu naturalnego. Najlepszy jakościowo jest puch kaczy i gęsi. Kurtki tego typu są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości, dzięki czemu mogą służyć nawet przez kilka sezonów. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że kurtki zimowe wykonane z połączenia poliestru i puchu mogą pochwalić się rewelacyjnymi właściwościami izolacyjnymi.