Braletka dla dużego biustu – zobacz najlepsze fasony!

Bardzo często można usłyszeć, że braletki to bielizna, która nie jest przeznaczona dla dużego biustu. Jednak coraz więcej producentów myśli również o kobietach hojniej obdarzonych przez naturę i oferuje biustonosze bralette w większych rozmiarach. Co kupić?

Dobra bralekta na duży biust – czyli jaka?

Duży biust wymaga odpowiedniego podtrzymania. Właśnie dlatego kobiety z takimi piersiami najczęściej wybierają staniki usztywniane, z fiszbinami, które mogą zapewnić im właściwe wsparcie. Ważna jest wtedy idealnie dobrana miseczka w połączeniu z dopasowanym obwodem pod biustem. Taka bielizna dostępna jest zatem w wielu rozmiarach – z obwodem od 60 do ponad 100 oraz od miseczki A do J.

Z kolei braletka to biustonosz lekki, bez usztywnień oraz fiszbin, który najczęściej nie posiada aż tak rozbudowanej gamy rozmiarowej, ponieważ oferowany jest zwykle w rozmiarach XS, S, M, L oraz XL. W związku z tym dopasowanie takiej bielizny na większy biust może być problematyczne, ale wcale nie jest niemożliwe!

Dzisiaj wielu producentów posiada w swojej ofercie zmysłowe braletki, które bardzo dobrze sprawdzają się również na większym biuście. Na co warto zwrócić uwagę?

Polecane fasony braletek dla większego biustu – co wybrać?

Dla dużego biustu najlepsza będzie braletka bardziej zabudowana, na przykład przypominająca sportowy top z szerszymi ramiączkami i gumą pod biustem. Lepiej zrezygnować z modeli o małych, trójkątnych miseczkach oraz wąskich gumkach i ramiączkach, które nie zapewnią właściwego podtrzymania dla cięższych piersi.

Warto także sprawdzić ofertę tych marek, które oferują bieliznę dedykowaną dla większego biustu. Taka bralekta często posiada bieliźniane rozmiary, na przykład 65D czy 75G, dzięki czemu jest łatwiejsza w idealnym dopasowaniu. Biustonosze te mają także dodatkowe wzmocnienia oraz szersze ramiączka, dlatego dają odpowiednią stabilność, a przy tym maksymalny komfort.

Wobec tego taki stylowy stanik również sprawdzi się na większym biuście. Najważniejsze to dobór właściwego kroju z Obsessive.com